Nivový pomazánkodip podle Kuby


Česká, Dipy, Jen tak recepty, Pomazánky / Sobota, 13 ledna, 2018

Loni jsem trávil čarodějnice na chatě u mého výtečného kamaráda Kuby. No, nebyl jsem tam sám, bylo tam hafo lidí. Nicméně se tam mohutně pilo, to hlavně a mohutně jedlo. Ještě teď před sebou vidím tu lajnu hamburgerů. No a jelikož jsme hodně grilovali, Kuba udělal svůj Nivový dip. Hmmm, byla to super pomazánka :-). No já nevím, ono se to dá skvěle konzumovat na grilovaném mase, ono to funguje jako bezva dip k zelenině a ono to parádně chutná na dobrém pečivu jako pomazánka. Kam jen mám tohle zařadit? Ono je to přeci jedno, je to totiž skvělé. Díky Kubo.

Nivový dip nebo pomazánka. Jak chcete, nicméně já bych to jedl i jen tak lžičkou. Je to prostě boží.

Ingredience:

  • 200-220g sýru s modrou plísní Niva
  • 1-1,5 velké zakysané smetany nebo 2-3 menší kelímky (hodně záleží jak hustou konzistenci budete chtít)
  • 4 kousky jarní cibulky i se zelenou natí
  • 1 stroužek česneku
  • sůl
  • pepř

Postup:

Na jemném struhadle nastrouháte Nivu a smícháte se zakysanou smetanou a prolisovaným česnekem. Jarní cibulku očistíte, nakrájíte na malá kolečka, včetně natě a přimícháte do zakysané smetany s Nivou. Dochutíte solí a pepřem a opět důkladně promícháte. Dáte vychladit a pak používáte dle potřeby jako pomazánku nebo dip k masu či zelenině.

U podobných záležitostí prostě nevíte a ono je to ve výsledku jedno. Tato kombinace je tak skvělá, že si ji můžete dát jako dezert. Kubo, moc děkujeme za recept a za to, žes to s našimi kecy vydržel.
Pokud se vám příspěvek líbil, budeme rádi, pokud jej budete sdílet:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *