Přílohy

Přílohy
Přílohy

U mnoha jídel, je příloha vhodnou, ne však nutnou součástí pokrmu. Avšak málokdo z nás si dovede představit vepřo-zelo bez knedlo, bez přílohy.

U mnoha jídel, je příloha vhodnou, ne však nutnou součástí pokrmu. Avšak málokdo z nás si dovede představit vepřo-zelo bez knedlo, bez přílohy. Proto jsem se rozhodl vytvořit tuto kategorii, kde bych rád koncentroval informace o možných, nemožných, známých, méně známých i neznámých přílohách. O netradičních kombinacích a třeba i regionálních specifikách.

Sám pocházím ze severní Moravy a některé kombinace jídel s přílohou mohou být netradiční. Mnozí v Čechách, kde již dlouho žiji to často moc nepobírají. Jistě jste si toho všimli i v některých mých receptech. Navíc, možné obměny a varianty jedné přílohy, kterou všichni známe mohu být téměř nekonečné a proto bude zajímavé, si vše postavit na jedno místo. Pro mnohé z vás pak může být tato kategorie inspirací. Pokud si budete jídla z mých receptů kombinovat s přílohou, která vás napadne a potěší vznikne něco nového. A o to tady přeci jde. Vymýšlet, zkoušet a kombinovat. A víte co? Někdy i samotná příloha může být samostatným jídlem. A bez další přílohy :-).

Seznam možných příloh

Přílohy z brambor

Brambory patří mezi velice tradiční suroviny, ze kterých si můžete připravit velké množství různých příloh k hlavním jídlům.

Knedlíky
Knedlíky

V českých luzích a hájích velice oblíbená příloha, kterou je možno uvařit v nespočetném množství variací a druhů. Pro českou gastronomii naprosto typická příloha.

Upozornění

Tato stránka není souhrnným seznam, je pouze rozcestníkem pro danou kategorii a dle rozvoje se bude průběžně aktualizovat a doplňovat.