Poklady klasické české kuchyně aneb jak to ta babička tenkrát vařila – Roman Vaněk


Knihy & kuchařky / Neděle, 26 srpna, 2018

Již hodně dlouho jsem nenapsal nic o mých knížkách a jelikož mám nyní období prakticky bez vaření, tak je ten nejlepší čas, abych se ke svým knížkám vrátil. Dnes vám představím druhou knížku, kterou jsem dostal a je to opět kniha Romana Vaňka. Vy, kdo čtete můj blog pravidelně tak víte, že je to můj oblíbenec a jeho kuchařky a knížky mám moc rád.

Dnes si tedy popovídáme o knížce Poklady klasické české kuchyně aneb jak to ta babička tenkrát vařila. Tato kniha byla první kuchařkou ze série kuchařek Romana Vaňka. Roman se v této své kuchařce věnuje klasické české kuchyni, čemuž napovídá již její název. Precizně popsané recepty jsou doplněny o fotografie, rady a zkušenosti našich babiček a výsledek snažení je vždy skvělý. Koneckonců, tak to u Romanových kuchařek bývá vždy.

Poklady klasické české kuchyně aneb jak to ta babička tenkrát vařila – Roman Vaněk
Poklady klasické české kuchyně aneb jak to ta babička tenkrát vařila – Roman Vaněk

Roman má své kuchařky moc hezky a čistě zpracované a vždy logicky rozdělené a ani tato není výjimkou. Spíš bych měl říct, že tato tento styl zahájila a nastavila jistý řád.

  • Polévky
  • Maso, drůbež, ryby
  • Pokrmy z brambor, vajec, zeleniny, hub a luštěnin
  • Saláty
  • Sladké pokrmy a pečivo

I z této kuchařky jsem vyzkoušel nespočet receptů a všechny byly naprosto dokonalé. Jen namátkou vás mohu odkázat na Bramboračku, kterou již vaří i mnoho mých přátel, protože ta prostě nemá chybu nebo výtečné Škvarkové placky.

Opět se musím opakovat a tuto kuchařku vám vřele doporučit. Bohužel novou ji již koupíte těžko, jelikož je v knihkupectvích vyprodaná, ale jsem přesvědčený, že při troše snahy ji seženete i z druhé ruky.

Pokud by se vám nepovedlo tuto kuchařku nikde najít, tak zkuste hledat, jestli ji nenajdete alespoň jako elektronickou publikaci. Já takto nemůžu sehnat Romanovu knížku o Sushi, takže asi skončím také u elektronické verze. Kdysi jsem ji koupil ségře a teď mě mrzí, že jsem si ji nekoupil rovnou taky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *